Kiedy spotykamy kogoś nieznajomego, naszym pierwszym wrażeniem jest przede wszystkim ocena wyglądu. Każdy może postrzegać osobę poprzez swoje preferencyjne cechy – ubranie, wzrost, biust, długie nogi itd. ale i tak głównym kluczem do postrzegania urody nowo poznanej osoby jest twarz. Oczywiście później dochodzą rzeczy takie jak osobowość, inteligencja, humor itd…

Na podstawie różnych badań, których nie będę tu szczegółowo analizować stwierdzono że w większości przypadków piękno jest nierozerwalnie związane z sukcesem. Firmy zatrudniające bardzo atrakcyjne osoby mają wyższe dochody niż inne. Większość z nas, niezależnie od naszych deklarowanych poglądów woli aby obsługiwali ich dobrze wyglądający sprzedawcy, chcemy głosować na dobrze wyglądających polityków, oglądać reklamy z pięknymi kobietami itd.

Piękne kobiety mają łatwiej? Spróbujmy sobie zadać pytanie jak szybko zatrzyma się ktoś aby pomóc zmienić przebitą oponę gdy tej pomocy będzie potrzebowała piękna kobieta. A może poprosi jakiegoś mężczyznę o pomoc w przeniesieniu czegoś ciężkiego. Czy on odmówi? … No właśnie.

Piękno robi różnicę. Piękne kobiety zyskują więcej uśmiechu, więcej zainteresowania, więcej komplementów…. a to wiąże się z wyższą niż normalna samooceną a to z kolei działa na poczucie wartości i wyjątkowości, a to, oczywiście w dużym skrócie prowadzi do sukcesu.

Każdy zatem dąży do tego piękna. Oczywiście spłycam tu cały system motywowania jaki wykorzystują kobiety korzystając z zajęć fitness, dietetyka, kosmetologa …czy chirurgii plastycznej. Ale wiodącym motywatorem jest właśnie oczekiwane piękno i atrakcyjność.

Należy jednak pamiętać że piękno jest atutem, podobnie jak sprawność fizyczna, charyzma, inteligencja. Piękno nie definiuje cię jako osoby. Jest to raczej atut, który można wykorzystać rozważnie i ze zrozumieniem. Problemem może być niestety niższe poczucie własnej wartości u naprawdę pięknych kobiet które nie wierzą że są piękne i atrakcyjne. Mają one poprzez różne czynniki zniekształcony obraz postrzegania siebie i nie wierzą innym, szczególnie bliskim osobom, które mówią im jak pięknie wyglądają. Tu zaczyna się często zbyt drastyczne oczekiwanie ingerencji kosmetologa czy chirurga. Odpowiedzialna osoba oceni sytuację realnie, inna zrobi zabieg po to żeby zarobić. Niestety. Jeśli byliście u lekarza, kosmetologa, kosmetyczki i ta osoba nie chciała Wam zrobić wybranego zabiegu informując że nie jest on potrzebny, że nie poprawi wyglądu, …że jesteście piękne …. to nie szukajcie innego gabinetu. Ten właśnie był tym najlepszym.